Këngëtaret shqiptare që morën pjesë në paradën e LGBT - Bota Sot
Këngëtaret shqiptare që morën pjesë në paradën e LGBT

Mediale Vip

Këngëtaret shqiptare që morën pjesë në paradën e LGBT

Më: 11 tetor 2018 Në ora: 08:10
Adelina Ismajli

Me moton, “Në emër të lirisë”, pjesëtarët e komunitetit LGBT (homoseksual, lesbike, biseksual dhe transgjinor), mbajtën Paradën e Krenarisë në Prishtinë. Kjo është hera e dytë që ky komunitet ka mbajtur një paradë të tillë. 

Shpesh herë, artistët janë ata që përkrahin më shumë komunitetin e LGBTI, por kjo gjë nuk ka ndodhur këtë vit në Kosovë.

E vetmja këngëtare që doli në mes të Prishtinës ishte Adelina Ismajli, e cila prej vitesh thyen tabu. Era Istrefi po zhvillon karrierën e saj për tregun ndërkombëtar, por nuk harroi "Paradën e Krenarisë", të cilën e shpërndau në profilin e saj Instagram.

Nuk ka patur artistë të tjerë që kanë reaguar për këtë çështje.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera