Përse Meghan Markle duhet të ecë gjithmonë prapa Kate Middletonit! - Bota Sot
Përse Meghan Markle duhet të ecë gjithmonë prapa Kate Middletonit!

Mediale Vip

Përse Meghan Markle duhet të ecë gjithmonë prapa Kate Middletonit!

Më: 12 tetor 2018 Në ora: 08:16
Kate Middletonit dhe Meghan Markle

Është thënë me kohë se Meghan Markle ka pasur vështirësi me përshtatjen ndaj disa rregullave të ngurta që duhen respektuar nga pjesëtarët e familjes mbretërore. Disa madje, edhe i ka shkelur! Por në pjesën më të madhe të rasteve, 37 vjecarja I është bindur etiketës mbretërore duke I fituar me shumë shpejtësi aftësitë dhe normat e një dukeshe. Statusi i i ri saj nënkupton ndër të tjera se duhet të ecë prapa anetërave të familjes së vet të re.

Sigurisht, askush nuk ecën përpara mbretëreshës, por Meghanit i duhet gjithashtu të ecë edhe prapa kunatës së saj, Kate Middleton. Sado mirë që të shkojnë të dyja, protokolli mbretëror e dikton që Meghani të qëndrojë pas Kate-t, e cila në renditjen e fronit llogaritet si mbretëresha e ardhshme, ndaj në ceremonitë zyrtare, nuk mundet kurrsesi te dalë përpara saj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera