Lori këndon këngën që pëlqente Adela në koncertin humanitar - Bota Sot
Lori këndon këngën që pëlqente Adela në koncertin humanitar

Mediale Vip

Lori këndon këngën që pëlqente Adela në koncertin humanitar

Nga: Maksim Gjokaj Më: 13 nëntor 2018 Në ora: 14:08
"Në vend të Adelës" ky ka qenë emri i koncertit humanitar

 "Në vend të Adelës" ky ka qenë emri i koncertit humanitar që u mbajt të hënën që sapo kaloi në Tiranë. Një koncert me artistët më të mirë shqiptarë si: Artiola Toska, Manjola Nallbani, Aurela Gaçe, Eli Fara, Irma Libohova, Jonida Maliqi e shumë e shumë të tjerë.

Aty ka qenë pjesëmarrëse dhe artistja e dashur Lori ku mësojmë se ajo ka kënduar këngën që vite më parë ishte shkruar nga Flori Mumajesi me titull "Nuk mundem" dhe që vetë ëngjëlli në qiell Adela e donte shumë, madje në kohën kur ajo ishte protagoniste në "Netët e Klipit" kur po ktheheshin nga Ulqini për në Tiranë e ndjera gazetare e këndonte së bashku me Lorin në makinë.

Koncerti i mbajtur me yjet e muzikës shqiptare ka qenë menduar mirë që të ardhurat të shkojnë për ti mundësuar një vajze po nga vendi ku u rrit Adela e bukur, Kavaja, që ajo të vazhdojë studimet duke ia paguar komplet një bursë. Ideatorët e këtij koncerti humanitar kanë qenë miqtë më të ngushtë të Adelës me në krye Eraldo Rexho.BS

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera