Veshja e Jonida Maliqit në “Festivalin e Këngës”, këngëtarja zbulon domethënien e veçantë - Bota Sot
Veshja e Jonida Maliqit në “Festivalin e Këngës”, këngëtarja zbulon domethënien e veçantë

Mediale Vip

Veshja e Jonida Maliqit në “Festivalin e Këngës”, këngëtarja zbulon domethënien e veçantë

Më: 25 dhjetor 2018 Në ora: 22:43
Jonida Maliqi

Jonida Maliqi është shpallur mbrëmjen e së shtunës, fituesja e edicionit te 57-të të Festivalit të Këngës në RTSH.

Këngëtarja arriti të triumfonte me nje këngë e cila trajtonte një tematikë aktuale dhe të ndjeshme të shoqërisë shqiptare, sikurse është ajo e migrimit.

Por, përtej talentit në muzikë, këngëtarja njihet edhe për stilin e saj unik dhe të pagabueshëm në veshje.

Së fundmi, në një intervistë për emisionin e mëngjesit në “RTSH”, Jonida ka zbuluar edhe domethënien e veshjes së saj në festival, e cila siç shprehet ajo nuk ishte e rastësishme.

Në tre netë të festivalit, Jonida erdhi me një “look” sa të të ndryshëm nga njëri-tjetri, po aq edhe të ngjashëm.

“Të tre veshjet kanë patur një pikë të përbashkët. Doja atë variantin si pardesy që tregon atë udhëtarin që po ikën, po largohet.
Unë e shikoj në një sy artistik”.

“Jo çdo gjë është e rastësishme. Jemi munduar që ta qëndisim në bazë të tematikës së këngës”, ka shpjeguar këngëtarja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera