Një muaj paraburgim për të ekstraduarin nga Belgjika, i dyshuar për vrasje - Bota Sot
Një muaj paraburgim për të ekstraduarin nga Belgjika, i dyshuar për vrasje

Mitrovica

Një muaj paraburgim për të ekstraduarin nga Belgjika, i dyshuar për vrasje

Më: 24 dhjetor 2018 Në ora: 15:22
Ilustrim

Prokuroria Themelore në Mitrovicë, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Mitrovicë caktimin e paraburgimit prej një muaji për të ekstraduarin nga Belgjika, shtetasin kosovar S.I, (39), i dyshuar për vrasjen e E.K. më 05.05.2017, në një kafene në Mitrovicë.

Ai të shtunën e kaluar ishte ekstraduar nga Belgjika dhe me veprimet e tij dyshohet se ka kryer veprat penale vrasje e rëndë dhe mbajtjen në pronësi, kontroll ose posedim të pa-autorizuar të armëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat