Bombë afër shtëpisë së një afaristi në Mitrovicë - Bota Sot
Bombë afër shtëpisë së një afaristi në Mitrovicë

Mitrovica

Bombë afër shtëpisë së një afaristi në Mitrovicë

Më: 12 prill 2019 Në ora: 11:30
Ilustrim

Një bombë është hedhur mbrëmë pas mesnate afër shtëpisë së afaristit Rade Dobriq në Zubin Potok, por përveç dëmeve materiale nuk ka njerëz të lënduar.

Ngjarjen e ka konfirmuar për KosovaPress zëvendësdrejtori i Policisë për rajonin e veriut Besim Hoti.

Sipas tij nga shpërthimi janë dëmtuar disa automjete që kanë qenë afër të parkuara ndërsa ka dëmtime edhe në xhama të disa lokaleve përreth.

Ai tha nuk dihet autori ose autorët dhe as motivi i këtij incidenti ndërsa policia është duke hetuar rastin për të ndriçuar sa më parë rrethanat e plota të këtij incidenti

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...