KQZ-ja shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve në komunat veriore - Bota Sot
KQZ-ja shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve në komunat veriore

Mitrovica

KQZ-ja shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve në komunat veriore

Më: 23 maj 2019 Në ora: 14:49
Vendvotim

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar në komunat: Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok dhe Mitrovicë e Veriut, të cilat u mbajtën më 19 maj 2019.

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka bëri të ditur se sipas procedurave ligjore duke filluar nga momenti i shpalljes së rezulateteve përfundimtare të këtyre zgjedhjeve fillon të rrjedhë afati 24 orësh për ankesa në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...