Gjuriq në Mitrovicë, kjo është kërkesa e Agim Bahtirit për të - Bota Sot
Gjuriq në Mitrovicë, kjo është kërkesa e Agim Bahtirit për të

Mitrovica

Gjuriq në Mitrovicë, kjo është kërkesa e Agim Bahtirit për të

Nga: A.M. Më: 28 qershor 2019 Në ora: 10:20
Agim Bahtiri

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka kërkuar nga zyrtari i Qeverisë së Serbisë, Marko Gjuriq, që të respektoj lejen që iu ka dhënë nga Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës.

Po ashtu, edhe përmes një postimi në Facebook, Bahtiri ka edhe për qytetarët serb, “që të mos i dëgjojnë propagandat e qarqeve të caktuara serbe, sepse ato nuk kanë për qëllim përmirësimin e jetës së tyre dhe integrimin në një shoqëri me vlera evropiane”.

Postimi i plotë:

Kërkoj nga zyrtari i Qeverisë së Serbisë, Marko Gjuriq, që të respektoj lejen që iu ka dhënë nga Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës.

Po ashtu kërkoj nga gjithë qytetarët e komunave në veri të Kosovës, që të mos i dëgjojnë propagandat e qarqeve të caktuara serbe, sepse ato nuk kanë për qëllim përmirësimin e jetës së tyre dhe integrimin në një shoqëri me vlera evropiane.

Në të kundërtën institucionet e Republikës së Kosovës duhet të zbatojnë Kushtetutën dhe ligjet në fuqi, sepse nuk mund lejojmë askush ta nëpërkëmb shtetin e Kosovës.

AB

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...