E frikshme: Del videoja e momentit kur kryhet plagosja në mes të Mitrovicës - Bota Sot
E frikshme: Del videoja e momentit kur kryhet plagosja në mes të Mitrovicës

Mitrovica

E frikshme: Del videoja e momentit kur kryhet plagosja në mes të Mitrovicës

Më: 29 qershor 2019 Në ora: 22:00
Mitrovicë

(E plotësuar) - Para pak minutash ka pasur të shtëna me armë zjarri në qendër të Mitrovicës ku një person ka mbetur i plagosur.

Avni Zahitit, zëdhënësit të policisë nga rajoni i Mitrovicës, ka thënë për Reporterin se dyshohet që një person ka marrë lëndime trupore dhe po trajtohet në spital.

Zahiti ka treguar se policia ka dalur në vendin e ngjarjes dhe po merret me rastin.

”Policia janë në vendin e ngjarjes, tani për tani nuk kemi informacion më tepër, një person dyshohet se është plagosur me armë zjarri”, ka thënë zëdhënësi i policisë për Mitrovicë Avni Zahiti.

Ndërkaq media ka mësuar se i plagosuri është nisur me ambulance për në Prishtinë, por deri në këto momente nuk dihet gjendja e tij shëndetësore.

Incidenti me armë në Mitrovicë, një i plagosur

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për rastin e gjuajtjes me armë në Mitrovicë.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti ka thënë se ka pasur gjuajtje me armë nga të cilat një person ka mbetur i plagosur.

Ai ka thënë se i plagosuri është duke u trajtuar në spital.

“Informacionet janë se është raportuar për një person të plagosur nga arma e zjarrit. Ai është dërguar në spital. Aktualisht Policia janë në vendin e ngjarjes”, ka thënë Zahiti.

Ndërkaq, më herët mediat raportuan se nga të shtënat me armë zjarri, një person ka mbetur i vdekur.

Sidoqoftë, një gjë e tillë nuk është thënë nga Policia e Kosovës.

***

Para pak minutash dyshohet se ka pasur disa të shtëna me armë zjarri në qendër të Mitrovicës.

Mediat kanë raportuar se dyshohet se një person ka mbetur i vrarë.

Akoma nuk dihet për shkaqet të cilat kanë çuar deri tek këto të shtëna.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...