Gëzim Kelmendi: Mitrovica po kolonizohet nga Serbia - Bota Sot
Gëzim Kelmendi: Mitrovica po kolonizohet nga Serbia

Mitrovica

Gëzim Kelmendi: Mitrovica po kolonizohet nga Serbia

Më: 28 korrik 2019 Në ora: 15:49
Foto

Kryetari i Partisë Fjala, Gëzim Kelmendi, ka thënë se Mitrovica është duke u kolonizuar nga Serbia.

Sipas tij, ndërtimi i shtëpive nga Serbia në lagjen “Kroi i Vitakut” në pjesën veriore të Mitrovicës, është dëshmi e qartë e kolonizimit të Mitrovicës.

Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, Kelmendi ka thënë se këtë plan Serbia po zhvillon qetë dhe pa kundërshtimin e institucioneve të Kosovës.

“Presidenti Thaçi po vazhdon të luajë me idetë e tij për ndarjen e Kosovës. Ndikimi i tij në institucionet e Kosovës është më i madh sesa kur ishte kryeministër”.

“Ish-kryeministrit Haradinaj i shkoi tërë mandati duke u marrë me Skënderbeun (550 mijë euro i ka shpenzuar në përvjetorin e Skënderbeut dhe shumë personaliteteve iu ka dhuruar librin e Skënderbeut duke injoruar kështu heronjtë e shumtë të popullit shqiptar). ‘Të mirën’ më të madhe që ia bëri Kosovës gjatë këtij mandati ish-kryeministri Haradinaj ishte shitja e tetë mijë hektarëve tokë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...