Një muaj arrest shtëpiak për kryeshefin e Kompanisë Rajonale “Uniteti” - Bota Sot
Një muaj arrest shtëpiak për kryeshefin e Kompanisë Rajonale “Uniteti”

Mitrovica

Një muaj arrest shtëpiak për kryeshefin e Kompanisë Rajonale “Uniteti”

Më: 2 gusht 2019 Në ora: 17:26
Gazmend Morina

Kryeshefit të Ndërrmarjes Rajonale të Pastrimit KRM “Uniteti” në Mitrovicë, Gazmend Morina, i është caktuar masa arresti shtëpiak prej 30 ditësh.

Këtë e konfirmoi avokati i tij Musa Damati.

Damati ishte arrestuar dje dhe pas intervistimit në stacionin e policisë është ndaluar në mbajtje për 48 orë.

Sipas Damatit mbrapa arrestimit të klientit të tij qëndron politika e cila po tenton atakimin e punës së bërë nga ana e Kryeshefit Ekzekutiv, Gazmend Morina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...