Komuna e Mitrovicës me rregullore të ashpër ndaj bizneseve për orarin e punëtorëve, gjatë dimrit - Bota Sot
Komuna e Mitrovicës me rregullore të ashpër ndaj bizneseve për orarin e punëtorëve, gjatë dimrit

Mitrovica

Komuna e Mitrovicës me rregullore të ashpër ndaj bizneseve për orarin e punëtorëve, gjatë dimrit

Më: 15 tetor 2019 Në ora: 16:44
Dokument

Komuna e Mitrovicës edhe këtë vit u ka rikujtuar bizneseve afariste për rregulloren e orarit të punës.

Drejtoria për Inspekcion ka urdhëruar të gjitha subjektet afariste se gjatë sezonës së dimrit, orari i punës do të jetë 08:00-21:00 dhe të dielave deri në ora 11:00.

Madje në rregullore thuhet se në ditët festive nuk do të ketë punë.

Periudha dimërore fillon me datën 01.11.2019 dhe zgjatë deri më 31.03.2019

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat