Drejtoria e Inspeksionit mbyll mullirin në Zhabar të Mitrovicës për shkak të shtrenjtimit të miellit - Bota Sot
Drejtoria e Inspeksionit mbyll mullirin në Zhabar të Mitrovicës për shkak të shtrenjtimit të miellit

Mitrovica

Drejtoria e Inspeksionit mbyll mullirin në Zhabar të Mitrovicës për shkak të shtrenjtimit të miellit

Më: 24 mars 2020 Në ora: 13:28
Foto ilustrim

Pas ankesave të shumta të qytetarëve të Komunës së Mitrovicës, Drejtoria e Inspeksionit sot ka mbyllur mullirin në Zhabar të Mitrovicës, pasi që ka rritur çmimin e miellit, duke shfrytëzuar situatën e krijuar pas përhapjes së virusit COVID-19.

“Me këtë rast inspektorët komunal menjëherë kanë shqyrtuar ankesat e qytetarëve duke inspektuar këtë lokacion, ku kanë hasur në ngritjen e çmimit të miellit, për 100 kg çmimi ka variuar nga 50-80 euro.Drejtoria e Inspeksionit bën të ditur se Inspektorët komunal janë vazhdimisht në teren për të parë nga afër nëse bizneset bëjnë ngritjen e çmimeve, dhe ndaj atë”, thuhet në njoftimin për media.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat