Komuna e Mitrovicës jep në shfrytëzim pesë vetura zyrtare stacionit të Policisë në Mitrovicë - Bota Sot
Komuna e Mitrovicës jep në shfrytëzim pesë vetura zyrtare stacionit të Policisë në Mitrovicë

Mitrovica

Komuna e Mitrovicës jep në shfrytëzim pesë vetura zyrtare stacionit të Policisë në Mitrovicë

Nga: Bota Sot Më: 16 prill 2020 Në ora: 12:24
Komuna e Mitrovicës

Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, sot ka dhënë në shfrytëzim pesë vetura zyrtare të Komunës së Mitrovicës për stacionit Policor në Mitrovicë, për të menaxhuar situatën e krijuar nga virusi COVID-19.

Këto automjete janë dhënë me qëllim të lehtësimit të punës, përcjelljen dhe monitorimin e gjendjes në teren të zyrtarëve policor, të cilët janë duke kryer punë të shkëlqyeshme për menaxhimin sa më të mirë të kësaj pandemie.

“Edhe njëherë shpreh mirënjohjen time dhe në emër të qytetarëve për punën tuaj të suksesshme që po bëni dhe për bashkëpunimin e ndërsjellët, të cilët në këto ditë të pandemisë po punojnë edhe me orare të zgjatura për të garantuar sigurinë e qytetarëve”, tha ndër të tjerash kryetari Bahtiri.

Image
Dokument
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat