Bahtiri dhe Nurboja nënshkruajnë marrëveshje për ndërtimin e rrugëve në Bajgorë - Bota Sot
Bahtiri dhe Nurboja nënshkruajnë marrëveshje për ndërtimin e rrugëve në Bajgorë

Mitrovica

Bahtiri dhe Nurboja nënshkruajnë marrëveshje për ndërtimin e rrugëve në Bajgorë

Më: 1 qershor 2020 Në ora: 17:51
Agim Bahtiri dhe Bashkim Nurboja

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, sot ka pranuar marrëveshjen e mirëkuptimit nga zëvendësministri i Ministrisë së Zhvilimit Rajonal, Bashkim Nurboja, e cila ka të bëjë me financimin e projektit për ndërtimin e rrugëve në fshatin Bajgorë.

Qëllimi i kësaj marrëveshje bashkëfinancimi mes Komunës së Mitrovicës dhe Ministrisë së Zhvillimit Rajonal është përmirësimi i cilësisë për jetesë të banorëve të Bajgorës, si dhe krijimin e kushteve për zhvillim në atë pjesë.

Bahtiri, u shpreh i lumtur që u nënshkrua kjo marrëveshje me Ministrinë e Zhvillimit Rajonal për ndërtimin e rrugëve në Bajgorë, duke thënë se ky bashkëpunim i jep një shtytje infrastrukturës së Mitrovicës dhe projekteve infrastrukturore të saj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat