Një tjetër viktimë nga Covid 19, tre të vdekur sot në Kosovë

Mitrovica

Një tjetër viktimë nga Covid 19, tre të vdekur sot në Kosovë

Më: 14 korrik 2020 Në ora: 16:34
Zllatan Elek

Në Mitrovicën e Veriut ka vdekur një i infektuar me Covid 19.

Drejori i Qendrës Shëndetësore në Veri të Mitrovicës, Zllatan Elek e ka konfirmuar lajmin për vdekjen e tij.

Ai tha  se dje është bërë një përpjekje për të transportuar tre persona, nga të cilët dy pacientë, të cilëve u duhej shumë mbështetje për oksigjen, u transportuan me sukses në Nish, ndërsa një person i moshuar u kthye dhe humbi betejën me këtë sëmundje pasdite, raporton KO.

93 pacientë aktualisht janë duke u trajtuar në Qendrën Spitalore Klinike në veri të Mitrovicës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat