Lajm i mirë: Zhduket Covid-19 në Mitrovicë

Mitrovica

Lajm i mirë: Zhduket Covid-19 në Mitrovicë

Më: 30 qershor 2021 Në ora: 15:25
Foto ilustrim

Situata me pandeminë po zbutet çdo ditë e më shumë, e sot janë regjistruar vetëm 9 raste të reja dhe asnjë viktimë.

Mitrovica, ndërkaq, është afër që ta mposht virusin përfundimisht, pasi është dita e katërt që nuk ka asnjë rast.

9 raste të reja në gjithë vendin, por asnjë në Mitrovicë, Vushtrri dhe Skenderaj.

Duhet theksuar se Mitrovica nuk ka të vdekur nga COVID-i qe një kohë të gjatë.

Raste aktive në gjithë vendin janë 167 persona, të cilët po vazhdojnë të trajtohen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat