Pjestari i FSK-së shpëton nga mbytja një fëmijë në Liqenin Akumulues

Mitrovica

Pjestari i FSK-së shpëton nga mbytja një fëmijë në Liqenin Akumulues

Më: 16 korrik 2021 Në ora: 17:53
Lulzim Uka

Lulzim Uka, njeri shumë i njohur në qytetin e Mitrovicë si një bamirës dhe ushtarak i përgatitur, ka bërë një veprim bravoroz.

Rreshteri i FSK-së ka shpëtuar jetën e një fëmiju në Liqenin Akumulues.

Vogëlushi që besohet të jetë nga komuniteti rom, ka rrezikuar shumë dhe mbytja ishte gati e sigurt.

Lulzim Uka si njeri profesionist që ka njohuri mjekësore, ka intervenuar duke nxjerr vogëlushin nga uji.

I njëjti pastaj e ka dërguar edhe tek personeli mjekësor, ku fëmija është trajtuar.

Ushtaraku që shpëtoi jetën ishte duke vrapuar tek Liqeni Akumulues, për t'u përgatitur për t'i shërbyer vendit çdo ditë.

66

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat