Agim Bahtiri, kandidat i Vetëvendosjes në Mitrovicë

Mitrovica

Agim Bahtiri, kandidat i Vetëvendosjes në Mitrovicë

Më: 14 gusht 2021 Në ora: 18:46
Agim Bahtiri

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Mitrovicë ka njoftuar se Agim Bahtiri do të rikandidojë për kryetar të kësaj komune.

Përmes njoftimit në Facebook, VV-ja shkruan se me Bahtirin do të vazhdojnë punën në zhvillimin ekonomik, “kësaj radhe edhe me ndihmën e Qeverisë nga të cilët padrejtësisht kemi qenë të harruar për 8 vite”.

“Me vullnetin e qytetarëve, shkojmë drejt fitores plebishitare qysh në rrethin e parë, pra pa balotazh”, thuhet tutje.

Në anën tjetër, Partia Demokratike e Kosovës kandidat për kryetar të Mitrovicës ka caktuar Bedri Hamzën, ndërsa Lidhja Demokratike e Kosovës ka Armend Agollin.

Nehat Peci, nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot është tërhequr nga gara për Mitrovicë.

“Të, nderuar ju njoftoj se për arsye personale dhe profesionale, kam marrë vendim, që në menyrë të parevokushme të tërhiqem nga nominimi i kandidimit për kryetar të komunës së Mitrovicës për zgjedhjet lokale të 17 tetorit 2021”, ka shkruar në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat