Një person i vdekur dhe 81 raste të reja me variantin Delta në rajonin e Mitrovicës

Mitrovica

Një person i vdekur dhe 81 raste të reja me variantin Delta në rajonin e Mitrovicës

Më: 9 shtator 2021 Në ora: 18:22
Foto ilustrim

1 person ka vdekur dhe 81 raste të reja me variantin Delta të Covid-19 janë paraqitur vetëm sot në rajonin e Mitrovicës.

Nga rezultatet e datës 09 shtator 2021, Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në 24 orët e fundit janë dhënë 19.458 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 975.279 doza të vaksinës. Deri më sot 338.147 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 10.851 testime, 703 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

33 nga këto raste janë nga Mitrovica, 33 tjera nga Skenderaj e 15 nga Vushtrria.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 19 raste të vdekjes, 1 prej të cilave në Vushtrri.

Sot janë shëruar 2.255 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 131.930. Në total numri i rasteve aktive është 20.652.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat