Agim Bahtiri e Armend Muja takohen me të rinj mitrovicas

Mitrovica

Agim Bahtiri e Armend Muja takohen me të rinj mitrovicas

Më: 27 shtator 2021 Në ora: 10:26
Armend Muja dhe Agim Bahtiri

Kryetari i Mitrovicës dhe kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar komune, Agim Bahtiri së bashku me deputetin Armend Muja, kanë takuar të rinj mitrovicas, me të cilët kanë folur për perspektivën e të rinjve.

Postimi i Agim Bahtirit:

Ndejat me të rinjtë janë gjithmonë të këndshme. Ashtu ishte edhe kafja që pimë së bashku me rininë mitrovicase dhe deputetin Armend Muja.

Shumë prej tyre tashmë kanë kryer shkollim, e të tjerët janë në prag të daljes në treg të punës. Ne po kujdesemi që me politikat zhvillimore të hapim rrugë për të rinjtë.

Në bashkëpunim me Qeverinë Kurti do të kthehemi edhe njëherë në kohën kur të diplomuarve mitrovicas, nga fakulteti u duhej vetëm të shkonin deri në Trepçë, pjesa tjetër ishte karrierë dhe krenari.

LVV 144 | AB +4

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat