Ky është personi që u vra dje në veri të Mitrovicës - Bota Sot
Ky është personi që u vra dje në veri të Mitrovicës

Mitrovica

Ky është personi që u vra dje në veri të Mitrovicës

Më: 28 dhjetor 2017 Në ora: 09:02
Vendi ku eshte vrare personi ne Mitrovicë

Dejan Steviq, nga Krushevci i Serbisë, i njohur për Policinë e Serbisë, i cili fshihej në veri të Mitrovicës, është vrarë të mërkurën rreth orës 5:30 minuta në “Lagjen e Boshnjakëve”, në veri të Mitrovicës. Sipas medieve serbe, dyshohet se atë e ka vrarë M.U., i quajtur “Çetnik”, nga Aleksinci. Gjatë këtij viti janë vrarë edhe dy persona në veri të Mitrovicës, Murat Kuçi (boshnjak) dhe Millosh Shqepanoviq.

Vrasjet, sulmet me bomba, djegia e veturave, plaçkitjet nën kërcënim të armëve kanë vazhduar në veri të Kosovës.

Veriu i Kosovës tani është bërë vend i përshtatshëm për qërim të hesapeve në mes të bandave kriminale të Serbisë.

Një ngjarje që ka shqetësuar qytetarët e veriut të Mitrovicës dhe të Kosovës ka ndodhur të mërkurën kur është shënuar edhe një vrasje në veri të Mitrovicës, vrasja e tretë në këtë vit.

Në rrethana ende të panjohura të mërkurën rreth orës 5:30 minuta është vrarë me armë zjarri Dejan Steviq, nga Krushevci i Serbisë, person i njohur për Policinë e Serbisë, i cili fshihej në veri të Mitrovicës.

Policia ka thënë se trupi i tij me plagë në pjesën e barkut dhe pa shenja jete është gjetur të mërkurën rreth orës 5:30, në një rrugë në “Lagjen e Boshnjakëve”, pranë veturës së tij “Ford Fokus”, e cila kishte dyert e hapura.

Mediet në Beograd kanë njoftuar se atë e ka vrarë M.U. nga Aleksinci i Serbisë. Policia e Kosovës në veri ka thënë se një person si i dyshuar për vrasjen është arrestuar pa e bërë të ditur identitetin e tij, por mediet në Beograd kanë precizuar se është arrestuar pikërisht M.U, vetëm pak kohë pasi që ka kryer vrasjen.

“Nuk ka ende ndonjë informacion të hollësishëm, në vend të ngjarjes është edhe prokurori. Identiteti i viktimës ende nuk dihet pasi nuk ka asnjë dokumentacion me vete. Viktima është konstatuar pa shenja ku ende nuk është përcaktuar mënyra e vrasjes përveç gjurmëve të gjakut që ka në pjesën e stomakut. Jemi në pritje të institutit ligjor për ta marrë viktimën për procesin e autopsisë”, ka thënë kapiten Hoti, duke shtuar se rrethanat e këtij rasti janë ende të paqarta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat