Pikëpamje të ndryshme për bashkimin e integrimin e Mitrovicës - Bota Sot
Pikëpamje të ndryshme për bashkimin e integrimin e Mitrovicës

Mitrovica

Pikëpamje të ndryshme për bashkimin e integrimin e Mitrovicës

Më: 6 janar 2018 Në ora: 07:44
Ura e Ibrit

Shqiptarë e serbë që jetojnë në Mitrovicë, kanë mendime të ndryshme për mundësinë e bashkimit të qytetit dhe bashkëjetesës. Fati i këtij qyteti dhe banorëve, sipas tyre, varet nga veprimet politike.

Mitrovica, qyteti që sot gjallon i ndarë, shihet në mënyra të ndryshme nga qytetarët serbë dhe shqiptarë sa i përket bashkëjetesës dhe integrimit të këtij qyteti.

Disa prej tyre parashohin bashkëjetesë dhe bashkim të Mitrovicës gjatë këtij viti, të tjerët nuk mendojnë se një gjë e tillë do të ndodhë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat