Digjet mali në Suhodoll të Mitrovicës, policia jep detaje - Bota Sot
Digjet mali në Suhodoll të Mitrovicës, policia jep detaje

Mitrovica

Digjet mali në Suhodoll të Mitrovicës, policia jep detaje

Më: 13 tetor 2018 Në ora: 21:17
Pamje nga Mitrovica

Një pjesë e malit në Suhodoll të Mitrovicës është përfshirë nga zjarri, të shtunën.

Zëvendëskomandanti i Policisë së Kosovës për veriun e Mitrovicës, Besim Hoti, ka thënë se banorët e zonës përreth, kanë djegur shkurret dhe pastaj zjarri ka dalë jashtë kontrollit duke marrë masë me të gjerë.

Hoti ka konfirmuar, se në vendin e ngjarjes kanë dalë Policia dhe Zjarrfikësit, dhe janë duke e lokalizuar zjarrin.

Sipas tij, ndezja e zjarrit nuk ka të bëjë me ndonjë aktivitet kriminal, apo etnik.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...