Bahtiri: Së shpejti do të hapet ura në Mitrovicë - Bota Sot
Bahtiri: Së shpejti do të hapet ura në Mitrovicë

Mitrovica

Bahtiri: Së shpejti do të hapet ura në Mitrovicë

Më: 16 tetor 2018 Në ora: 10:29
Agim Bahtiri

Edhe pse punimet për revitalizimin e urës mbi lumin Ibër në Mitrovicë kanë përfunduar, ende nuk dihet saktë se kur do të bëhet përurimi i saj në mënyrë që qytetarët nga të dy anët e qytetit të mund të lëvizin lirshëm.

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri në një prononcim ka thënë se së shpejti do të bëhet përurimi i revitalizimit të urës së Ibrit.

Bahtiri nuk dha shumë detaje rreth këtij procesi, por tha se hapja do të ketë jehonë dhe do të jenë pranishëm këngëtarë të huaj.

“Jo s’mund të them asgjë konkrete pasi jemi në proces dhe nuk dua ta dëmtoj procesin. Jam në proces dhe s’po du me bo publike. Së shpejti do ta kemi urën e hapur në mënyrë masive”, ka thënë Bahtiri.

I pyetur se a do të bëhet hapja me këngëtarë që do të vijnë nga jashtë vendit ai tha: “100 për qind”.

Ndërkaq, ditë më parë është raportuar që përurimi i urës mbi lumin Ibër, do të bëhet me një ceremoni të veçantë ku pritet të performoj edhe këngëtarja me renome ndërkombëtare Shakira.

Ndryshe, kanë kaluar dy vite që nga fillimi i punimeve për revitalizimin e urës mbi lumin Ibër në Mitrovicë, në bazë të marrëveshjes së arritur më 25 gusht 2015, mes Prishtinës dhe Beogradit në Bruksel, që përkon me lirinë e lëvizjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...