Ndalet privatizimi, pronat shoqërore i kalojnë komunave me shumicë serbe - Bota Sot
Ndalet privatizimi, pronat shoqërore i kalojnë komunave me shumicë serbe

Mitrovica

Ndalet privatizimi, pronat shoqërore i kalojnë komunave me shumicë serbe

Më: 7 nëntor 2018 Në ora: 14:19
Goran Rakiq

Kryetari i Listës Serbe dhe kryetari i Mitrovicës veriore Goran Rakiq njoftoi sot se të gjitha pronat shoqërore që ndodhen në territorin e komunave me shumicë serbe janë bartur në kompetencë të pushtetit lokal, njoftoi Radio KiM.

Siç citohet të ketë deklaruar Rakiq, në saje të një vendimi të tillë është ndërprerë privatizimi, i cili kërcënonte mbijetesën ekonomike e politike të serbëve në Kosovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...