Serbët në Mitrovicë festojnë mos pranimin në Interpol - Bota Sot
Serbët në Mitrovicë festojnë mos pranimin në Interpol

Mitrovica

Serbët në Mitrovicë festojnë mos pranimin në Interpol

Më: 20 nëntor 2018 Në ora: 12:38
Serbët në Mitrovicë festojnë mos pranimin në Interpol

Mospranimi i Kosovës në Interpol ka gëzuar serbët e veriut.

Menjëherë pas votimit të dytë, kur u mor vesh se Kosova përfundimisht nuk do të jetë anëtare e kësaj organizate, ata kanë nisur festën me flamuj të Serbisë në veri.

Ndërkohë KFOR-i dhe karabinierët italianë janë afër Urës së Ibrit  dhe po kujdesën për sigurinë.

Situata momentalisht raportohet të jetë e qetë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...