Mos e neglizhoni, lëngu i domates lufton këto sëmundje të rënda

Mjekësi alternative

Mos e neglizhoni, lëngu i domates lufton këto sëmundje të rënda

Më: 29 gusht 2019 Në ora: 06:25
Ilustrim

Ndoshta nuk ka shije të mirë, por lëngu i domates lufton sëmundje të rënda, të tilla si kanceri apo edhe problemet me zemrën.

Lëngu i freskët i domates përmban shumë sodium, kalium, kalcium, magnez, vitamina A dhe të tjerë elementë të nevojshëm.

Ekspertët thonë se domatet përmbajnë veti ushqyesve thelbësore që ndihmojnë në rigjenerimin e muskujve dhe uljen e presionit të gjakut.

Domatet gjithashtu përmbajnë likopene, e cila ndihmon për të luftuar sëmundjet e zemrës dhe kancerin, duke zvogëluar mundësinë e sulmit në zemër dhe kancerit të prostates.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat