Përbërësit natyralë që ju nevojiten për të humbur peshë shpejt dhe natyrshëm - Bota Sot
Përbërësit natyralë që ju nevojiten për të humbur peshë shpejt dhe natyrshëm

Mjekësi alternative

Përbërësit natyralë që ju nevojiten për të humbur peshë shpejt dhe natyrshëm

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 23:13
Ilustrim

A e dini se ekziston një metodë efektive për të humbur peshë shpejt dhe në një mënyrë krejtësisht natyrale? Këtë gjë mund ta bëni falë  një smoothie të bërë me vetëm 3 përbërës.

Cili është sekreti i suksesit? Kombinimi! Limoni, molla dhe tërshëra të kombinuara së bashku promovojnë humbje peshe në mënyrë të menjëhershme. E gjithë kjo ndodh për faktin se këta tre përbërës alkalizojnë trupin, eliminojnë kolesterolin, largojnë toksinat dhe sigurojnë mbrojtje nga goditja dhe sulmi në zemër.

Për përgatitjen e smoothie-t që do t’ju ndihmojë të humbni peshë menjëherë, t’ju duhet:

125 g tërshërë

1.2 litra ujë mineral

1 limon

2 mollë jeshile

Ja si ta përgatisni:

Pritini mollët në copa të vogla, hidhini në blender së bashku me ujin. Shtoni tërshërën dhe përziejini të gjithë së bashku derisa përzierja të jetë homogjene. Hidheni masën e përftuar në një enë dhe shtoni lëngun e një limoni dhe konsumojeni. Nëse është e mundur, para se të flini.

Konsumojeni çdo ditë, për të paktën shtatë ditë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...