Hani panxhar çdo ditë dhe zbuloni çfarë mund të ndodhë me trupin tuaj - Bota Sot
Hani panxhar çdo ditë dhe zbuloni çfarë mund të ndodhë me trupin tuaj

Mjekësi alternative

Hani panxhar çdo ditë dhe zbuloni çfarë mund të ndodhë me trupin tuaj

Më: 23 tetor 2019 Në ora: 11:13
Ilustrim

Panxhari është ushqyes dhe aromatizues, mjaft i gjithanshëm për t’u ngrënë më vete ose si një shtesë e shijshme e sallatave ose lëngjeve. Ka shumë arsye për ta bërë panxharin një zakon të përditshëm.

Para së gjithash, panxhari ka shumë vitamina dhe minerale megjithatë pak kalori. Është veçanërisht i lartë në folate dhe mangan, por gjithashtu përmban një sasi të mirë të kaliumit, magnezit, fosforit, vitaminës C, vitaminës B6 dhe hekurit.

Nga parandalimi i sëmundjes deri tek humbja e peshës, nuk ka mungesë të arsyeve bindëse për t’u provuar.

1.Rregullon presionin e gjakut

Presioni i lartë i gjakut është një tregues kryesor për ngjarje potencialisht fatale si sulmi në zemër ose goditje në tru. Dhe madje një lajm i frikshëm është se presioni i lartë i gjakut ka tendencë të jetë asimptomatik derisa të ndodhë diçka e keqe. Kjo është arsyeja pse ushqimet që mund të ulin tensionin e gjakut janë të rëndësishme për tu ngrënë çdo ditë.  Gjatë tretjes, nitrati dietik shndërrohet në oksid nitrik, i cili hollon enët e gjakut dhe përmirëson rrjedhën e gjakut. Efekti është vetëm i përkohshëm, që zgjat rreth gjashtë orë pas konsumimit, duke siguruar një arsye tjetër të fortë për të ngrënë panxhar çdo ditë.

2.Performancë më e mirë atletike

Atletët kanë ditur prej kohësh në lidhje me efektet e rritjes së energjisë së panxharëve, dhe shpesh i hanë ato para një ngjarje të madhe. Shumë studime tregojnë se nitratet në panxhar përmirësojnë efikasitetin e mitokondrive, qendra prodhuese e energjisë e qelizave tuaja. Panxharët gjithashtu mendohet se përmirësojnë mënyrën se si trupi përdor oksigjenin deri në 20%. Atletët që morën pjesë në studimin e efekteve të shëndetit dhe mirëqenies ishin në gjendje të përmirësojnë ndjeshëm performancën e tyre dhe të zgjasin kohën e tyre në rraskapitje. Nivelet e nitratit të gjakut rriten rreth 2-3 orë pasi të hahet panxhar.

3.Ul inflamacion

Inflamacioni i përgjithshëm është një faktor në sëmundjet e zemrës, dhe sëmundjet e mëlçisë. Panxhari ndihmon në uljen e inflamacionit përmes pigmenteve të kuq të quajtur betalains. Të dy panxharët dhe lëngjet janë treguar se ulin inflamacionin e veshkave te minjtë. Për njerëzit me osteoartrit, pjesëmarrësve të studimit u janë dhënë kapsula betalain të bëra nga panxhar raportuan ulje të dhimbjes. Studime shtesë mbi njerëzit janë të nevojshme për të mësuar më shumë.

4.Ndihmon tretjen

Fibra dietike është një komponent interesant i një diete të shëndetshme, sepse trupat tanë kanë nevojë kritike për të por nuk e tretim atë. Marrja e mjaftueshme e fibrave në dietën tuaj mund të largojë nga shqetësimet si kapsllëk, sëmundje inflamatore të zorrëve dhe divertikulit; gjithashtu mendohet se ul rrezikun për jetën nga diabeti i tipit 2, sëmundjeve të zemrës dhe kancerit të zorrës së trashë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat