Pija magjike që zhduk dhjamin rreth barkut në vetëm 7 ditë - Bota Sot
Pija magjike që zhduk dhjamin rreth barkut në vetëm 7 ditë

Mjekësi alternative

Pija magjike që zhduk dhjamin rreth barkut në vetëm 7 ditë

Më: 9 janar 2020 Në ora: 09:43
Ilustrim

Një pije që i jep një seri përfitimesh trupit tonë. Karakteristikat kryesore të tij janë ato të stimulimit të metabolizmit, mbrojtjen e zorrëve dhe forcimin e zemrës.

Për këtë arsye, konsumimi i të paktën 60 gram tërshërave në ditë sjell efekte të rëndësishme të dobishme për trupin tonë.

Ja se si të përgatisni ujë tërshëre:

Përbërësit: 1 filxhan tërshërë, 1 litër ujë, 1 lugë kanellë, 1 lugë çaji stevia ose mjaltë

Përgatitja:

1.Vendosim tërshërën në ujë për të paktën 3 orë, në mënyrë që të zbutet.

2.Vendoseni atë në një blender me pjesën tjetër të përbërësve.

3.Fikeni blenderin sapo të keni marrë një përzierje të butë dhe homogjene.

4.Filtrojeni përzierjen dhe vendoseni në një kavanoz qelqi.

Konsumoni sipas dëshirës sasinë e treguar gjatë ditës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat