Melhemi më efikas shtëpiak: Në çast qetëson dhembjet dhe ngërçet e muskujve!

Mjekësi alternative

Melhemi më efikas shtëpiak: Në çast qetëson dhembjet dhe ngërçet e muskujve!

Më: 28 shtator 2020 Në ora: 20:38
Foto Ilustrim

S’ka gjë më keq se dhembja e muskujve.

Masazhi u bën shumë mirë muskujve, ai rrit tonusin e muskujve, i qetëson, i normalizon proceset metabolike dhe ka ndikim qetësues në sistemin nervor.

Në qoftë se me rastin e masazhit përdorni edhe melhem përkatës, rezultatet janë edhe më të mira.

Melhem të shkëlqyeshëm për luftimin kundër ngërçeve dhe dhembjeve të muskujve mund të bëni edhe në shtëpinë tuaj.

Ai depërton thellë në inde dhe në çast krijon ndjenjë qetësuese.

Në një enë qitni gjysmë filxhani të vogël vaj kokosi dhe një të katërtën e filxhanit dyllë blete dhe shkrini në avull.

Pastaj përzieni mirë tretjen dhe shtoni 2 lugë xhenxhefil pluhur, 2 lugë shafran dhe 15 pika vaj livande.

Sërish përzieni të gjitha dhe qitni në një kavanoz qelqi dhe prisni që të ftohet. Dhe melhemi është i gatshëm për përdorim.

Ilaçi qitet në muskuj të dhembshëm apo muskuj të lodhur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat