Një lugë gjelle nga ky ilaç çdo ditë dhe thuani lamtumirë artritit dhe dhimbjes së muskujve

Mjekësi alternative

Një lugë gjelle nga ky ilaç çdo ditë dhe thuani lamtumirë artritit dhe dhimbjes së muskujve

Më: 26 nëntor 2020 Në ora: 13:21
Ilustrim

Dhimbjet e muskujve janë shumë të zakonshme dhe shumë të shpeshta, saqë cdo i dyti përballet me simptoma të tilla.

Dhimbjet e muskujve zakonisht shkaktohen nga inflamacioni i fibrave muskulare.

Kjo ndodhë shumë kur muskujt qëndrojnë të përkulur për periudha të gjata kohore, si kur punoni në palestër ose kur keni shumë stres.

Nëse vuani nga dhimbjet e muskujve,atëherë  Unik Portal ju sjell një ilaç shtëpiak që është 100% i natyrshëm dhe do t’ju ndihmojë të trajtoni këtë problem.

Trajtimet natyrore janë të mira sepse ato kanë më pak efekte anësore sesa medikamentet normale.

Ky ilaç kërkon dy përbërës të fuqishëm: xhenxhefil dhe kanellë.

Kanella ulë inflamacionin , lufton bakteret, rregullon sheqerin në gjak dhe përmirëson funksionin e trurit.

Gjithashtu përmban disa minerale dhe fibra.

Për më tepër, ajo parandalon diabetin, përmirëson shëndetin kardiovaskular dhe lehtëson artritin.

Xhenxhefili, nga ana tjetër, përmban një substancë anti-inflamatore të quajtur gingerol. Kjo substancë parandalon dëmet e shkaktuara nga radikalet e lira, mbron nga kanceri dhe rrit imunitetin.

Gjithashtu ndihmon në lehtësimin e dhimbjeve të fytit.

Këtu është receta:

përbërësit

1 lug e mesme xhenxhefil të freskët të integruar;

1 gotë uji (250 mililitra);

2 lugë mjaltë;

1 shkop kanellë (rreth madhësisë së gishtit tuaj të indeksit).

Udhëzime

Së pari vloni ujin, pastaj shtoni xhenxhefilin dhe kanellën dhe lëreni le të valojë edhe për disa minuta.

Mbuloni enën dhe lëreni të pushojë 10 deri në 15 minuta.

Pastaj shtypni përzierjen.  Shtoni mjaltin për ta ëmbëlsuar atë.

Merrni 1 lugë gjelle disa herë në ditë, derisa dhimbja vjen duke ju qetësuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat