I ndjeni duart e thata? Këto produkte të thjeshta, që keni në shtëpi, mund të jenë “shpëtimi” juaj

Mjekësi alternative

I ndjeni duart e thata? Këto produkte të thjeshta, që keni në shtëpi, mund të jenë “shpëtimi” juaj

Më: 24 maj 2021 Në ora: 16:48
Foto ilustrim

Është normale për shumicën prej nesh, që pas një dite të lodhshme pune dhe larjes së shpeshtë, duart tona të ndjehen shumë të thata.

Ne përpiqemi të aplikojmë kremin hidratues para se të shkojmë në shtrat, por ndodh që sërish nuk ka rezultat.

Të nesërmen, lëkura duket sërish e dehidratuar dhe kjo për një sërë faktorësh.

Përveç hidratantit, mund të provojmë dhe produkte të tjera, që ndihmojnë në “ushqyerjen” e lëkurës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat