Xiaomi përgatit telefonin e ri premium - Bota Sot
Xiaomi përgatit telefonin e ri premium

Mobile

Xiaomi përgatit telefonin e ri premium

Më: 7 maj 2019 Në ora: 19:08
Xiaomi

Redaktorja e faqes XDA Developers Mishal Rahman ka postuar në profilin e saj në Twitter informacion mbi telefonin e ri premium të kompanisë kineze Xiaomi.

Pajisja është e njohur tani me emrin e koduar Hercules dhe do të ketë procesor  Qualcomm Snapdragon 855.

Telefoni do të jetë i pajisur me një sistem prej tre kamerash të pasme, do të ketë një kamerë për selfi dhe një sensor gjurmë gishtërinjsh të integruar në ekran.

Xiaomi Hercules vjen me mbështetje për ngarkimin e pajisjes celulare dhe NFC.

Ky informacion duhet të merret me rezervë, por meqenëse është një telefon premium, supozohet se gjenerata e ardhshme Xiaomi Mi Mix 4 mund të jetë pas emrit të Hercules.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...