Mësohet data e ardhjes së telefonit Redmi K20 - Bota Sot
Mësohet data e ardhjes së telefonit Redmi K20

Mobile

Mësohet data e ardhjes së telefonit Redmi K20

Më: 20 maj 2019 Në ora: 18:09
Redmi K20

Informacionet e reja tregojnë se modeli i ri Redme K20 do të shfaqet zyrtarisht më 28 maj.

Sipas informatave në dispozicion, telefoni do të ketë kamerë 48MP, i cili konfirmohet se do të ketë një sensor Sony IMX586.

Redmi do të vendosë një telefon premium në treg me procesor Snapdragon 855 dhe kamerë premium.

Përveç kësaj, telefoni do të ketë një ekran AMOLED me mbrojtje Gorilla Glass 6 dhe një sensor gjurmë gishtash nën ekran.

Seria Redman K20 mund të ketë dy modele në portofolin e saj - modeli standard dhe Redmi K20 Pro me karakteristika më të mira.

Kjo përfshin një ngarkesë të shpejtë 27W për një bateri 4000mAh dhe një kamera ultra të gjerë të mesme, si dhe një kamerë për selfi prej 20MP.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...