Nokia 2.2 me ekran thuajse të plotë dhe çmim shumë të lirë - Bota Sot
Nokia 2.2 me ekran thuajse të plotë dhe çmim shumë të lirë

Mobile

Nokia 2.2 me ekran thuajse të plotë dhe çmim shumë të lirë

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 23:41
Nokia 2.2

Vetëm një rreth i vogël, ia pamundëson ta ketë ekranin e plotë

Gjatë muajit të kaluar, ishte bërë e ditur se Nokia 2.2 do të lansohet për të gjitha tregjet, megjithatë, është lansuar vetëm në Shtete e Bashkuara.

Me 125 euro, telefoni e ka vetëm një rreth të vogël në pjesën e sipërme të ekran, kamerë që regjistron fytyrën që ta mundësojë hapjen, si dhe butonin për Google Assistant që të kryejë pagesat.

Në pjesën e poshtme është një shirit, megjithatë me çmimin e lirë me të cilin është lansuar, duhet të jetë shumë i mirë, për shkak se mjafton hapësira 571 inç HD+ me kamerë përpara.

Specifikat i ka mjaft të mira, meqenëse është e pajisur me procesorin MediaTek A22, q është më i shpejti, te telefonat me këtë buxhet.

Telefoni Nokia 2.2 ka 3GB të Ram dhe 32GB, ndërsa punon me sistemin Android 9 Pie, ndërsa për dy vit mund të përditësohet me OS.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...