Vëmendje, hapat që ju duhen për të karikuar shpejt telefonin - Bota Sot
Vëmendje, hapat që ju duhen për të karikuar shpejt telefonin

Mobile

Vëmendje, hapat që ju duhen për të karikuar shpejt telefonin

Më: 29 korrik 2019 Në ora: 21:06
Foto

Provoni këto truket dhe ndërkohë që hani mëngjes celulari juaj do të jetë karikuar dhe nuk do të keni më stres gjatë ditës. Për disa njerëz celulari dhe komunikimi është i rëndësishëm sepse lidhejt dhe me punën që bëjnë ndaj dhe këto truke të vogla do t’ju ndihmojnë që mos të jet më një shqetësim bateria e shkarkuar:

Një mënyrë e shpejtë për të mbajtur baterinë nga shkarkimi i shpejtë është si fillim ta kaloni në “Aeroplane mood” Do të kurseni energjinë e tij dhe karikimi do të jetë shumë i shpejtë.

Nuk ka mënyrë më të mirë për t’u siguruar se e gjithë fuqia shkon drejtpërdrejt në baterinë tuaj se sa të fikni celularin vetëm për periudhën që do të karikohet.

Fusha USB e kompjuterit tuaj mund të jetë e përshtatshme kur punoni në distancë, për të karikuar celularin he njëkohësisht merreni me punët tuaja por më e mirë për një karikim të shpejtë është të përdorni një prizë në mur. Fisha e Usb do dy herë më shumë kohë që të karikojë celularin tuaj.

Përdorimi i një baterie portative: do të jetë perfekte për ata që jetojnë në lëvizje gjithë kohën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat