Huawei mund ta dominojë tregun e telefonave 5G, parashikon hulumtimi - Bota Sot
Huawei mund ta dominojë tregun e telefonave 5G, parashikon hulumtimi

Mobile

Huawei mund ta dominojë tregun e telefonave 5G, parashikon hulumtimi

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 16:42
Huawei

Një hulumtim i fundit nga Strategy Analytics parashikon që shitjet globale të telefonave inteligjentë 5G do të arrijnë në 160 milion, vitin e ardhshëm.

Me Kinën dhe logjistikën e saj 5G dhe zhvillimin e rrjetit, hulumtimi sugjeron që Huawei është në pozitën më të mirë për të kapur pjesën më të madhe të tregut 5G në vendin e tyre.

Në mënyrë të konsiderueshme, Kina mban çelësin e vëllimeve 5G në vitin 2020, thuhet nga kompania hulumtuese.

Studimi zbulon gjithashtu se Samsung aktualisht është “udhëheqësi i padiskutueshëm global 5G”, por mban vetëm 1 përqind të tregut kinez të telefonave.

Me një pjesë të tregut prej gati 40 përqind në tremujorin e dytë të vitit, Huawei është në pozitën më të mirë për të zotëruar tregun 5G në vitin 2020 dhe më gjerë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...