Dizajni i ri i kamerës së iPhone po ngjall frikë tek njerëzit - Bota Sot
Dizajni i ri i kamerës së iPhone po ngjall frikë tek njerëzit

Mobile

Dizajni i ri i kamerës së iPhone po ngjall frikë tek njerëzit

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 09:37
iPhone 11

Në rast se e humbët ngjarjen e madhe të Apple këtë javë, do të vijë një iPhone i ri për portofolin tuaj dhe synon t’i bëjë të gjithë ata koncerte të paqarta në Instagram Stories të duken një mijë herë më të mira me cilësimin e kamerës me “Night Mode”.

Meqë jemi te kamera e re në iPhone 11 është vërtet tmerruese. Të paktën, për ata që  janë të ndjeshmëm ndaj vrimave dhe paternave të vogla

Ndjenja quhet tripofobi dhe një përkufizim i shpejtë do të ishte:

“Trypofobia është një neveri ose frikë nga grupimet e vrimave, gungave apo paternave të vogla. Kur njerëzit shohin këtë lloj grupi, ata shfaqin simptoma të neveritjes ose frikës. Shembuj të objekteve që mund të shkaktojnë një përgjigje të frikës përfshijnë bishtajat e farave ose kosherja e bletëve. “

Shembuj të imazheve që do shkaktonin frikë tek personat që vuajnë nga kjo fobi:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...