Raporti: iPhone 2020 nuk do të ketë kamerë në ekran - Bota Sot
Raporti: iPhone 2020 nuk do të ketë kamerë në ekran

Mobile

Raporti: iPhone 2020 nuk do të ketë kamerë në ekran

Më: 27 shtator 2019 Në ora: 23:08
iPhone 2020

Thashethemet për iPhone për vitin 2020 janë në një fillim të fortë, përderisa pajisjet e gjeneratës së tanishme arrijnë tani tek pronarët e tyre të rinj.

Sidoqoftë, tashmë flitet për një ndryshim të mundshëm të dizajnit për modelet e vitit të ardhshëm, me mundësi që Apple të shikojë përsëri tek iPhone 4 për dizajnimin e mbështjellësit.

Një raport tjetër sugjeron që Apple mund të jetë duke zbehur kornizën e modeleve të ardhshme.

Pamjet e mëposhtme tregojnë të gjithë pjesët harduerike që përndryshe do të vendoseshin brenda kornizës, në pjesën e sipërme, duke përfshirë kamerën e përparme dhe altoparlantin.

Sidoqoftë, ndërsa këto pamje mund ose të jenë ose të mos jenë të sakta, pyetja mbetet: sa të hollë mund ta bëjë Apple kornizën në mënyrë që iPhone të mbetet tërheqës?

 

Sipas raportit, ky është një nga prototipet të cilët Apple ka provuar, një me një ekran 6.7 inç.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat