Raportohet se ekrani i iPhone 11 po gërvishet shumë lehtë - Bota Sot
Raportohet se ekrani i iPhone 11 po gërvishet shumë lehtë

Mobile

Raportohet se ekrani i iPhone 11 po gërvishet shumë lehtë

Më: 7 tetor 2019 Në ora: 14:06
iPhone 11

Problemi me hartimin e telefonave inteligjentë këto ditë është se është e qartë se kompanitë po investojnë më shumë në pamje sesa qëndrueshmëri. 

Kjo nuk është domosdoshmërisht diçka e keqe, por do të thotë që ju duhet të jeni vërtet të kujdesshëm me telefonin tuaj dhe mbase të konsideroni të investoni në një mbështjellës nëse dëshironi të parandaloni gërvishtjet dhe zhytjet. 

Sidoqoftë, duket se pronarët e iPhone 11, disa prej tyre tashmë po përjetojnë gërvishtje në pajisjet e tyre. 

Kjo është pak turpëruese sepse sipas Apple, ata u mburren gjatë lansimit të telefonit që xhami që përdorin në telefon është xhami më i fortë ndonjëherë në një telefon. 

Sipas një përdoruesi të pakënaqur, “Unë kam një çarje / gërvishtje në ekranin tim që u shfaq nga askund. Pa rënie, asnjë incident … por unë mund ta ndiej atë në thonjë, edhepse nuk është një goditje në kuptimin e një rrjete merimange. Vetëm një copëz e vogël nga xhami i përparmë.”

“Duket se ka një defekt në prodhim që është shfaqur pas 24 orësh përdorimi pa incidente. “

Nëse po planifikoni të merrni iPhone 11 të ri, mund të jetë një ide e mirë për të marrë një mbrojtës të ekranit, sa më shpejt që të jetë e mundur.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat