Oppo Find X2 tejkalon Samsung Galaxy S20 - Bota Sot
Oppo Find X2 tejkalon Samsung Galaxy S20

Mobile

Oppo Find X2 tejkalon Samsung Galaxy S20

Më: 7 mars 2020 Në ora: 21:03
Oppo Find X2

Prodhuesi kinez i pajisjeve celulare ka lëshuar dy smartphone të rinj dhe orën e parë inteligjente të tij. 

Smartphone Oppo Find X2 dhe Find X2 Pro janë dy smartphonet e fundit të lëshuar nga prodhuesi kinez. Të dy kanë një procesor Snapdragon 865, 12 GB RAM dhe 256 ose 512 GB memorie kryesore. Ata janë të aftë për rrjetin 5G, por nuk kanë një vend për kartelë SD, raporton Gizmodo.

Ekran i shkëlqyeshëm

E veçanta e tyre janë ekranet. Find X2 dhe Find X2 Pro secili ka një AMOLED 6.7-inç me një rezolutë prej 3168 me 1440 piksele.

Kanë kamerë selfie 32 megapixel. Shkalla e rifreskimit mund të vendoset në 120 Hertz, e cila duhet të sigurojë një përvojë vizuale veçanërisht të rrjedhshme të përdoruesit.

Me teknologjinë, modelet e reja të reja Oppo janë më përpara sesa Samsung Galaxy S20 i prezantuar së fundmi. Ekrani i tij mund të konvertojë vetëm 120 Hertz me një rezolutë të reduktuar të ekranit.

Find X2 dhe Find X2 Pro ndryshojnë në kamerat e tyre të pasme. Ekzistojnë tre lente kamerash në pjesën e pasme të X2, ndërsa ka katër në X2 Pro. Kombinuar, kamerat e X2 Pro arrijnë një zmadhim hibrid 10x. Sipas The Verge, Find X2 Pro do të kushtojë 999 euro në Evropë, X2 Pro 1199 euro.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat