iPhone 12 do të ketë pamje mjaft të veçantë - Bota Sot
iPhone 12 do të ketë pamje mjaft të veçantë

Mobile

iPhone 12 do të ketë pamje mjaft të veçantë

Më: 10 qershor 2020 Në ora: 13:55
iPhone 12

Tashmë kemi një ide mjaft të mirë se si do të duket iPhone 12 kur të vije momenti që ai të dalë në treg dhe është e sigurt të themi se mund të habiteni.

Apple nuk do të devijojë nga drejtkëndëshi i zi standard që i shërbeu aq mirë për dekadën e fundit, por një koncept i guximshëm nga studenti gjerman i dizajnit industrial Louis Berger ofron një vizion rrënjësisht të ndryshëm se si mund të funksionojnë telefonat.

Meqenëse telefonat inteligjentë me kamera të avancuara duket se kërkojnë hapësira shtesë për të fshehur konfigurimet e kamerës, Berger krijoi një koncept të quajtur Mosaic, ku moduli mund të hiqet dhe të funksionojë pa hostin e tij të telefonit të mençur.

Më herët është raportuar se iPhone mund të dalë në treg në shtator të këtij viti, por kjo ngjarje mund të shtyhet deri në nëntor mbase, si rezultat i pandemisë COVID-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat