Të pafalshme, gabimet që ju mund bëni kur mbushni telefonin tuaj! - Bota Sot
Të pafalshme, gabimet që ju mund bëni kur mbushni telefonin tuaj!

Mobile

Të pafalshme, gabimet që ju mund bëni kur mbushni telefonin tuaj!

Më: 13 qershor 2020 Në ora: 22:56
Ilustrim

Mënyra se si e karikoni apo mbushni telefonin tregon shumë.

Disa nga ju mund ta keni gabim, e një veprim i tillë mund të ndikojë menjëherë në jetëgjatësinë e baterisë së telefonit.

Më poshtë mund të gjeni hiç më pak se 10 gabime që mund të keni bërë deri më tash, andaj kujdes!

E lini fishën e mbushesit gjithmonë në prizë

E lini telefonin që të karikohet gjatë gjithë natës

Ju përdorni aplikacione të panjohura të baterisë që e vënë baterinë nën tendosje

Karikoni telefonin nga laptopi juaj

Nuk e hiqni mbajtësen e telefonit kur është në karikim

Përdorni karikues të lirë dhe jo të mirë

ërdorni telefonin gjatë kohës që e keni në karikim

E lini baterinë që të bie në 0 për qind

E mbushni telefonin edhe kur bateria është mbi 20%

E mbushni baterinë në 100 për qind

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat