Apple është duke punuar në një iPhone të palosshëm - Bota Sot
Apple është duke punuar në një iPhone të palosshëm

Mobile

Apple është duke punuar në një iPhone të palosshëm

Më: 18 qershor 2020 Në ora: 22:40
Foto ilustrim

Ndërsa Samsung me sa duket tashmë është duke punuar në Galaxy Fold 2, Apple duket se po eksperimenton edhe me koncepte plotësisht të reja të iPhone-ve.

Siç konfirmoi në Twitter, Jon Prosser, ai nuk duhet të jetë një iPhone i përkulshëm, por dy ekrane që mund të palosen dhe hapen.

Sipas Prosser, i cili ka kontakte të shkëlqyera brenda grupit dhe përveç të tjerash, ka lëshuar të gjitha detajet e iPhone 12 të ardhshëm, iPhone i palosshëm do të paraqitet në fillim të vitit të ardhshëm.

Megjithatë, prototipi i iPhone duket pothuajse si një ekran i vazhdueshëm kur hapet. Dizajni është i bazuar në seritë aktuale të iPhone 11.

Duke pasur parasysh problemet që telefonat celularë të palosshëm janë akoma duke u përballur, rruga e Apple nuk duket të jetë plotësisht e lehtë.

Një përdorues në Twitter postoi një foto të tabletit të përdorur në serialin televiziv Westworld, i cili mund të paloset në tre pjesë në një mënyrë ultra të hollë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat