Cilët iPhone do të marrin iOS 14? - Bota Sot
Cilët iPhone do të marrin iOS 14?

Mobile

Cilët iPhone do të marrin iOS 14?

Më: 23 qershor 2020 Në ora: 00:25
iPhone

Apple sapo ka njoftuar iOS 14, së bashku me iPadOS 14, në WWDC. Por a do të keni mundësi ta merrni atë në telefonin tuaj?

Apple ka qenë e shpejtë për të zbuluar listën e plotë të telefonave që do të mbështesin programin e ri kur lëshohet më vonë gjatë këtij viti.

Ju mund të shihni listën e plotë të iPhone-ve që do të marrin iOS 14 më poshtë.

Cilët iPhone do të marrin iOS 14?

iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone XR
iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6S
iPhone 6S Plus
iPhone SE 1
iPhone SE 2
iPod Touch 7

Apple vazhdon të jetë i shkëlqyeshëm në përkrahjen e pajisjeve më të vjetra dhe edhe një herë do të keni mundësinë të merrni iOS 14 edhe në pajisjet më të vjetra se iPhone 7 dhe iPhone SE të gjeneratës së parë.

Se si do të përballen këta telefona me programin e ri mbetet të shihet. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat