Përdoruesit e iPhone që kishin pajisjet e tyre të ngadalësuara tani janë në gjendje të bëjnë kërkesë për kompensim

Mobile

Përdoruesit e iPhone që kishin pajisjet e tyre të ngadalësuara tani janë në gjendje të bëjnë kërkesë për kompensim

Më: 14 korrik 2020 Në ora: 19:56
iPhone

Kompania tha se ajo mori vendimin si një mënyrë për të zgjatur jetën e telefonave më të vjetër, një mënyrë për t’i detyruar njerëzit në mënyrë të hollësishme të modernizohen në një model të mëvonshëm.

“Veprimet tona ishin në shërbim të përdoruesit, nuk mund ta theksoj aq sa duhet. Ndoshta duhet të kemi qenë më të qartë në një moment të kohës, por veprimet tona ishin gjithmonë më të pastrat”, tha Tim Cook në atë kohë.

Për të qenë pjesë e marrëveshjes, klientët e Shteteve të Bashkuara duhet të kenë blerë:

një pajisje iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, ose SE që zhvilloi iOS 10.2.1 ose më vonë para 21 dhjetorit 2017

një pajisje iPhone 7 dhe 7 Plus që drejtoi iOS 11.2 ose më vonë para 21 dhjetorit 2017

Konsumatorët do të duhet të kalojnë përmes kësaj faqe interneti të organizuar nga organizata e menaxhimit të zgjidhjes Angeion Group.

Forma e kërkesës kërkon që klientët të shkruajnë numrin serial të iPhone-it të tyre, i cili mund të gjendet në menunë Cilësimet e pajisjes, në pjesën e prapme të paketimit origjinal, ose në dëftesë, shkruan Independent.

Nëse paraqitësit e kërkesës nuk e kanë mbajtur pajisjen, paketimin ose pranimin, ekziston një mjet në uebfaqen që mund të kërkojë numrin serial përmes Apple ID të përdoruesit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat