OnePlus ka prezantuar telefonin e tij më të lirë

Mobile

OnePlus ka prezantuar telefonin e tij më të lirë

Më: 22 korrik 2020 Në ora: 15:50
Foto ilustrim

OnePlus ka prezantuar telefonin e tij më të lirë, i cili ka një ekran 90 Hertz dhe 6 kamera.

Me OnePlus Nord, prodhuesi kinez dëshiron të ofrojë një pajisje për klientët që nuk duan të shpenzojnë shumë para.

OnePlus Nord ka një ekran AMOLED 6.44 inç në një raport 20: 9. Ka 90 Hertz, që do të thotë se ekrani, për shembull kur lëviz, duhet të jetë më “i rrjedhshëm” sesa në telefonat inteligjentë me ekranet e zakonshëm 60 Hertz.

Ai peshon 184 gram dhe është në dispozicion në ngjyrat blu dhe të zezë. Bateria është 4,115 mAh, ndërsa ekziston një skanues i gjurmëve të gishtërinjve në ekran.

Më i shtrenjti është 256 GB memorje dhe 12 GB RAM, që është jashtëzakonisht shumë për një smartphone të kësaj klase. Po ashtu mbështet rrjetin 5G.

Celulari ka 6 kamera dhe kamera kryesore ka 48 megapixel.

Ekziston edhe një aparat fotografik me kënd të gjerë me 8 megapikselë dhe një makro me 2 megapixel.

OnePlus Nord do të jetë në dispozicion nga 4 gusht dhe do të kushtojë 399 euro në variantin 8 GB RAM. Versioni 12 GB kushton 499 euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat