E hedh smartfonin në oqean dhe pas gjashtë ditëve punon përsëri - Bota Sot
E hedh smartfonin në oqean dhe pas gjashtë ditëve punon përsëri

Mobile

E hedh smartfonin në oqean dhe pas gjashtë ditëve punon përsëri

Më: 24 korrik 2020 Në ora: 18:52
Foto ilustrim

Një marinar që hodhi iPhone e tij në oqean e gjeti atë ende duke punuar gjashtë ditë më vonë.

Ben Schofield hodhi iPhone kur punonte në një anije muze të quajtur Zonja Regal.

Schofield i kërkoi një shoku të zhytej në port në përpjekje për të marrë pajisjen, por pa dobi.

Përfundimisht, Schofield vendosi se rruga më e mirë e veprimit ishte të priste deri në valën e ulët, gati një javë më vonë.

Ai shpejt e gjeti iPhone X të tij të mbuluar me baltë, por smartfoni ishte çuditërisht akoma funksional.

Kjo do të thotë që këshillohet ta mbani në ujë në një thellësi prej një metër deri në 30 minuta, shkruan Independent. Si i tillë, fakti që pajisja mbijetoi nën presion më të madh dhe për një kohë thelbësore më të madhe është e papritur.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat